zdjęcie: radny woj. wielkopolskiego, Zastępca Burmistrza Margonina na budowie ronda w Margoninie

W minionym tygodniu Margonin odwiedził radny sejmiku województwa wielkopolskiego Adam Bogrycewicz. Okazją były kończące się pracę przy przebudowie układu komunikacyjnego miasta jaki realizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

herb Miasta i Gminy Margonin

Szanowni Państwo,

LUX MED jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne.

zdjęcie: burmistrz Janusz Piechocki przemawiający na tle baneru 100 rocznicy walk o Radwanki

Gmina Margonin znalazła się na bardzo wysokim 11 miejscu listy rankingowej w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach zadania „miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju”. Wniosek dotyczący budowy w Radwanach miejsca pamięci powstańców poległych w bitwach o tę miejscowość otrzymał dofinansowanie w wysokości 112 tyś zł.

herb Miasta i Gminy Margonin

Pragniemy poinformować, że od poniedziałku dnia 19 kwietnia 2021 r. czynna będzie kasa Urzędu, gdzie będzie można dokonać wpłaty należności na rzecz Gminy Margonin, a także dokonać opłaty za wodę i ścieki na rzecz Zakładu Usług Komunalnych w Margoninie Sp. z o. o.

logo Wielkopolskiej Izby Rolniczej

UWAGA ROLNICY! Wielkopolska Izba Rolnicza przypomina, że od 15 marca do 17 maja br. włącznie trwa kampania składania wniosków o płatności obszarowe.

zdjęcie przedstawiające ręce osoby w podeszłym wieku

W Wielkopolsce emeryturę wyjątkową pobiera 240 osób, które ukończyły 100 lat życia. Na terenie pilskiego oddziału ZUS najstarszy z dostojnych Jubilatów ma 105 lat. Natomiast najstarsza stulatka w naszym województwie obchodziła w tym roku 111 urodziny.

herb województwa wielkopolskiego

Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizuje Konkurs pn. „Przemysł a ochrona środowiska – rozwój województwa wielkopolskiego w oparciu o gospodarkę wodorową”.

zdjęcie karetki pogotowia ratunkowego

Od poniedziałku, 12 kwietnia, w Margoninie, w bazie przy ulicy Polnej rozpoczęła dyżur załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, wchodząca w skład Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego. Wojewoda Wielkopolski, Michał Zieliński, zdecydował, że trzecia karetka wyjazdowa ZRM, jaka została skierowana do Powiatu Chodzieskiego, będzie stacjonowała w Margoninie.

zdjęcie żałobne: Alina Wróblewicz

Rodzina, najbliżsi, przyjaciele oraz władze samorządowe Gminy Margonin uczestniczyli w ostatniej drodze Radnej Rady Miasta i Gminy Margonin Aliny Wróblewicz. Stosując się do ostrego reżimu sanitarnego tłumy mieszkańców pożegnały osobę, która na co dzień była bliska ich sercu.