herb województwa wielkopolskiego

Zarząd Województwa Wielkopolskiego 30 grudnia 2021 r. przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, głównego konkursu w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”. Termin składania wniosków upływa 7 lutego 2022 roku.

O przyjęciu wniosku decyduje data wpływu do siedziby Departamentu (nie decyduje data stempla pocztowego).

herb Miasta i Gminy Margonin

Dodatek osłonowy stanowi kluczowy element rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody

  • nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym
  • albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Aby otrzymać dodatek osłonowy złóż wniosek do 31 stycznia lub do 31 października 2022 roku.

herb Miasta i Gminy Margonin

Przypominamy, że wszelkie sugestie i zastrzeżenia dotyczące linii komunikacyjnej można zgłaszać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jednocześnie informujemy, że w bardzo pilnych sprawach w godzinach 7:30-18:00 można dzwonić pod numerem tel. 665 297 607.

Ponadto informujemy, że niebawem zostanie uruchomiona strona, gdzie ZNAJDZIECIE PAŃSTWO informacje dotyczące przewozów.

herb Miasta i Gminy Margonin

Burmistrz Miasta i Gminy Margonin informuje, że w dniu 30 grudnia 2021r. na tablicy ogłoszeń tut. Urzędu przy ul. Kościuszki 13 wywieszono wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Margonin, przeznaczonych do wynajęcia, wydzierżawienia, użyczenia.

herb Miasta i Gminy Margonin

Urząd Miasta i Gminy w Margoninie informuje, że dzień 7 stycznia 2022 r. (piątek) ustalony został dniem wolnym od pracy (bez odpracowania) - ze względu na fakt, iż 1 stycznia 2022 r. przypada w sobotę, tj. dzień wolny od pracy.

(Zarządzenie nr 159/2021 Burmistrza Miasta i Gminy Margonin z dnia 1 grudnia 2021 r. w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych od pracy w Urzędzie Miasta i Gminy Margonin)

Zdjęcie autobusu

Już 3 stycznia od wczesnych godzin rannych na trasę po gminie Margonin wyruszy pierwszy autobus, który zapewni mieszkańcom wielu miejscowości gminy wzajemne połączenie oraz dostęp do miasta Margonina.

W 103. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego przy pomniku Powstańców Wielkopolskich odbyły się uroczystości ku czci bohaterów. Tegoroczne obchody miały wymiar szczególny, gdyż odbyły się po raz pierwszy w roku ustanowienia Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

fragment plakatu "Najpiękniejsze Polskie Kolędy" koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na koncert "Najpiękniejsze Polskie Kolędy" w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

herb Miasta i Gminy Margonin

Z okazji narodowego dnia zwycięskiego powstania wielkopolskiego w 103. rocznicę wybuchu wielkopolskiej insurekcji w dniu 27 grudnia 2021 r. (poniedziałek), o godzinie 16:40 uruchomione zostaną syreny alarmowe - dźwięk ciągły, trwający 1 minutę.

fragment plakatu "28 grudnia - obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego"

28 grudnia 2021 r. o godz. 16 przy pomniku Powstańców Wielkopolskich na ul. Cmentarnej odbędzie się wydarzenie muzyczno-patriotyczne. Tradycyjnie odbędzie się składanie wieńców pod pomnikiem oraz racowisko.