herb Miasta i Gminy Margonin

Dnia 28 stycznia 2021 r. o godzinie 12.00 w sali sesyjnej Urzędu odbędzie się XXIV Sesja Rady Miasta i Gminy Margonin.

zdjęcie tablicy informacyjnej urzędu gminy Budzyń

W miniony piątek samorządowcy z Margonina Burmistrz Janusz Piechocki i zastępca Burmistrza Łukasz Malczewski wręczyli w Budzyniu burmistrzowi i zastępcy burmistrza okolicznościowy ryngraf będący pamiątką przywrócenia praw miejskich.

zdjęcie: ferie zimowe z MGOK

Pomimo dużych ograniczeń w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Margoninie podczas ferii zimowych nie było nudy. Z zachowaniem wszelkich obostrzeń udało się zorganizować zajęcia artystyczne dla 12 dzieci z klas I-IV.

Szanowni Państwo, Pragniemy poinformować, że przechodzimy do kolejnego etapu „otwierania Urzędu” dla obsługi bezpośredniej.

herb Miasta i Gminy Margonin

UWAGA !!! INFORMACJA DO NAJEMCÓW LOKALI MIESZKALNYCH

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19, najemcy lokali mieszkalnych mogą ubiegać się o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu.

grafika #szczepimysie

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat, natomiast od 22 stycznia rozpocznie się rejestracja kolejnej grupy, tj. osób powyżej 70. roku życia. Od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych osób z powyższych grup wiekowych.

herb Miasta i Gminy Margonin

Na terenie Gminy Margonin w wykazie punktów realizujących szczepienia przeciwko COVID-19 znajduje się podmiot AESCULUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, u którego można zapisać się na szczepienia pod nr tel. 607 611 521. W ramach I grupy prosimy, aby zapisywały się osoby w wieku 80+ (rocznik 1941).

zdjęcie Urzędu Miasta i Gminy Margonin

W 2020 roku w związku z pandemią Gmina Margonin zwolniła przedsiębiorców z podatku od nieruchomości na podstawie specjalnych uchwał. Wsparcie otrzymały m.in. hotele, restauracje, bary, branża beauty.

logo ARiMR

Informacja BP ARiMR Chodzież w sprawie zmian w składaniu papierowych formularzy zgłoszeń przemieszczeń zwierząt gospodarskich.

herb Miasta i Gminy Margonin

BURMISTRZ MIASTA I GMINY MARGONIN działając na podstawie § 30b rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (t.j. z 2014 r., poz. 1490 ze zm.), informuje, że w związku ze stanem epidemii, I przetargi ustne nieograniczone na zbycie działki nr 239/7 w Żoniu (obręb Zbyszewice) i działki nr 125/14 w Klotyldzinie odbędą się 18 stycznia 2021 r. w godzinach wskazanych w ogłoszeniu, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej poprzez wideokonferencję.