W Margoninie władze samorządowe uczciły Święto Niepodległości, składając wieńce w miejscach pamięci o bohaterach sprzed lat. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną obchody miały wymiar symboliczny. Jednak nie mogło zabraknąć wizyty w miejscach, które dla mieszkańców gminy mają wymiar szczególny.

Uczcili pamięć bohaterów

Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Margoninie w tym roku uczcili Święto Niepodległości odwiedzając miejsca pamięci. Znicze zapłonęły na Rynku w Margoninie przy pomniku "Poległym za wolność": to szczególne miejsce przy którym odbywają się coroczne uroczystości związane z Świętem Niepodległości.

herb Miasta i Gminy Margonin

Szanowni Państwo

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Margoninie będą miały inny przebieg aniżeli ten do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni.

Burmistrz apelował o pamięć

Pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Margoninie w 101 rocznicę wybuchu powstania odbyła się uroczystość upamiętniająca poległych i spoczywających na miejscowym cmentarzu 113 powstańców.

Patriotyzm to także obowiązki

Zgodnie z tradycją, wieczorem 11 listopada kilkuset mieszkańców gminy przybyło pod pomnik Poległym za Wolność, aby oddać hołd i pamięć wszystkim przodkom walczącym o niepodległość ojczyzny.

Święto Niepodległości

11 listopada 2019 r. na Rynku w Margoninie odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości.

Wieńce w miejscach pamięci

11 listopada w Święto Niepodległości władze samorządowe Gminy Margonin złożyły wieńce w miejscach pamięci poległych za wolność.

Prezydent Duda oddał hołd bohaterom

Prezydent Duda niespodziewanie przybył do Radwanek, oddał hołd bohaterom krwawych bitew.