zdjęcie tablicy informacyjnej urzędu gminy Budzyń

W miniony piątek samorządowcy z Margonina Burmistrz Janusz Piechocki i zastępca Burmistrza Łukasz Malczewski wręczyli w Budzyniu burmistrzowi i zastępcy burmistrza okolicznościowy ryngraf będący pamiątką przywrócenia praw miejskich.

zdjęcie: ferie zimowe z MGOK

Pomimo dużych ograniczeń w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Margoninie podczas ferii zimowych nie było nudy. Z zachowaniem wszelkich obostrzeń udało się zorganizować zajęcia artystyczne dla 12 dzieci z klas I-IV.

zdjęcie Urzędu Miasta i Gminy Margonin

W 2020 roku w związku z pandemią Gmina Margonin zwolniła przedsiębiorców z podatku od nieruchomości na podstawie specjalnych uchwał. Wsparcie otrzymały m.in. hotele, restauracje, bary, branża beauty.

herb Miasta i Gminy Margonin

Życzenia Noworoczne Burmistrza Janusza Piechockiego dla Mieszkańców Gminy Margonin.

logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

W krytycznym momencie, gdy na terenie powiatu chodzieskiego i w całej Polsce notowano najwyższe wskaźniki dobowych przyrostów zachorowań, pracę chodzieskiego sanepidu wspierali pracownicy Gminy Margonin i Ośrodka Kultury w Margoninie.

Owocowa wyprawka od EDP

W szkole w Lipinach oraz Radwankach rozpoczęła się akcja przekazywania najmłodszym uczniom paczek okolicznościowych od właściciela farmy wiatrowej firmy EDP Renewables. Jak co roku firma funduje najmłodszym dzieciom podarunki z okazji świąt Bożego Narodzenia. W tym roku już wiosną postanowiono, że nie będzie paczek na święta, a w okresie jesieni uczniowie otrzymają owocowe wyprawki.

Złote gody

25 września Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 10 par z terenu naszej gminy. W uroczystości wzięli udział również małżonkowie obchodzący w tym roku 25-lecie pożycia małżeńskiego, 55-lecie oraz Ci, którzy są razem już ponad 60 lat.

Zespół Śląsk w wielkim stylu

W niedziele przy pięknej słonecznej pogodzie na Stadionie w Margoninie odbył się Festiwal Folklorystyczny - Dożynki Archidiecezjalno – Gminno – Powiatowe.