Owocowa wyprawka od EDP

W szkole w Lipinach oraz Radwankach rozpoczęła się akcja przekazywania najmłodszym uczniom paczek okolicznościowych od właściciela farmy wiatrowej firmy EDP Renewables. Jak co roku firma funduje najmłodszym dzieciom podarunki z okazji świąt Bożego Narodzenia. W tym roku już wiosną postanowiono, że nie będzie paczek na święta, a w okresie jesieni uczniowie otrzymają owocowe wyprawki.

Złote gody

25 września Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 10 par z terenu naszej gminy. W uroczystości wzięli udział również małżonkowie obchodzący w tym roku 25-lecie pożycia małżeńskiego, 55-lecie oraz Ci, którzy są razem już ponad 60 lat.

Zespół Śląsk w wielkim stylu

W niedziele przy pięknej słonecznej pogodzie na Stadionie w Margoninie odbył się Festiwal Folklorystyczny - Dożynki Archidiecezjalno – Gminno – Powiatowe.

"Odjazdowy Bibliotekarz" 2020

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie zaprasza do udziału w rajdzie rowerowym do nowego obiektu filii bibliotecznej w Lipinach... - szczegóły na plakacie

Dożynki

6 września 2020 r. odbędą się Dożynki Archidiecezjalno-Powiatowo-Gminne.

Koncert Wind Cameral Orchestra

22 sierpnia o godzinie 20:00 na pomoście na Jeziorze Margonińskim odbędzie się koncert orkiestry "Wind Cameral Orchestra" pod dyrekcją Pawła Joksa. Zespół zagra utwory musicalowe m.in. z Upiora w Operze czy Romea i Julii.

Muzyka na wodzie

W piątkowy wieczór na pomoście jeziora margonińskiego odbyło się niezwykłe wydarzenie. W scenerii zapadającego zmroku Sądecka Orkiestra Kameralna z Nowego Sącza zagrała niezapominany koncert „Fantazja Filmowa”.

Zagrały Orkiestry

W ramach IV edycji Pałuckiego Festiwalu Orkiestr Dętych w niedzielne popołudnie na rynku w Margoninie zaprezentowały się Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska oraz Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania.