Zdjęcie z dożynek w Lipinach, 2021 r.

W niedzielę w Lipinach odbyły się dożynki gminne, które były wyrazem wdzięczności za obfite tegoroczne plony. W zmienionej konwencji, pierwszy raz poza miastem Margonin organizowane dożynki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i gości.

Dożynki w Lipinach - plakat. Informacje w treści artykułu.

Zapraszamy na Dożynki w Lipinach, które odbędą się 5 września. Obrzędy rozpoczną się Mszą Św. w kaplicy w Lipinach, skąd później przejdzie korowód dożynkowy na teren wydarzenia.

Zdjęcie tańczących ludzi w strojach ludowych. Na pierwszym planie wieniec dożynkowy. Autor zdjęć: Zdjęcie należy do zbiorów Zespołu Folklorystycznego Szamotuły

Już 5 września zapraszamy Was do Lipin! Tradycyjne dożynki to będzie okazja zarówno do okazania wdzięczności za plony ale i niesamowita zabawa oraz atrakcje jakich jeszcze u nas nie było. Narodowa flaga spadnie - dosłownie - z nieba w asyście skoczków spadochronowych!

Gmina Margonin otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 000 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu z zakresu ochrony powietrza wspierające działalność ochotniczych straży pożarnych na realizację przedsięwzięcia pn: Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Margoninie. Kwota ta jest uzupełnieniem środków własnych gminy w ramach projektu realizowanego ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowity koszt zadania wynosi 270.600 zł brutto, z czego kwota 170 600 zł stanowi dofinansowanie ze środków RzFIL.

herb Miasta i Gminy Margonin

Poseł na Sejm Marcin Porzucek spotkał się z Radą Sołecką na terenie przyszłej budowy boiska sportowego w Lipinach. Dwa tygodnie temu Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło listy rankingowe dla projektów dotyczących infrastruktury sportowej. W ramach programu „Sportowa Polska” dotację otrzyma budowa boiska sportowego wraz z bieżną lekkoatletyczną w Lipinach. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 380 tyś zł. Łączna szacunkowa wartość inwestycji to ponad milion złotych.

zdjęcie z uroczystości otwarcia ronda w Margoninie

W towarzystwie kilkudziesięciu gości, w tym Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka i Członka Zarządu Województwa Jacka Bogusławskiego, Parlamentarzystów i Radnych, Burmistrz Margonina Janusz Piechocki oficjalnie dokonał otwarcia ronda, jakie powstało na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 190, 193, drogi gminnej i drogi powiatowej w rejonie Placu Suwalskiego.

kierownik USC w Margoninie

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Margoninie Piotr Żurawski, po 45 latach pracy, w tym trzynastu latach na stanowisku Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Margoninie, z dniem 28 lipca br. przeszedł na zasłużoną emeryturę. W tym okresie od wielu par przyjął oświadczenie o wstąpieniu w związek małżeński, zorganizował dziesiątki wzruszających uroczystości Złotych i Srebrnych Godów, dokonał rejestracji urodzeń, małżeństw i zgonów oraz innych zdarzeń mających wpływ na stan cywilny tysięcy mieszkańców Gminy Margonin i regionu.

W Margońskiej Wsi z udziałem władz samorządowych Margonina, Ministra Grzegorza Piechowiaka, Posła na Sejm RP Marcina Porzucka radnych oraz mieszkańców, dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi na nowo wybudowanym odcinku drogi.