zdjęcie: samochód do przewozu osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne z terenu gminy Margonin, które dojeżdżają do warsztatów terapii zajęciowej otrzymały nowoczesny, nowy pojazd. Kluczyki do samochodu Renault Trafic przekazał na ręce użytkowników – podopiecznych Poseł na Sejm RP Marcin Porzucek, któremu towarzyszył burmistrz Janusz Piechocki.

zdjęcie: radny woj. wielkopolskiego, Zastępca Burmistrza Margonina na budowie ronda w Margoninie

W minionym tygodniu Margonin odwiedził radny sejmiku województwa wielkopolskiego Adam Bogrycewicz. Okazją były kończące się pracę przy przebudowie układu komunikacyjnego miasta jaki realizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

zdjęcie karetki pogotowia ratunkowego

Od poniedziałku, 12 kwietnia, w Margoninie, w bazie przy ulicy Polnej rozpoczęła dyżur załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, wchodząca w skład Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego. Wojewoda Wielkopolski, Michał Zieliński, zdecydował, że trzecia karetka wyjazdowa ZRM, jaka została skierowana do Powiatu Chodzieskiego, będzie stacjonowała w Margoninie.

zdjęcie żałobne: Alina Wróblewicz

Rodzina, najbliżsi, przyjaciele oraz władze samorządowe Gminy Margonin uczestniczyli w ostatniej drodze Radnej Rady Miasta i Gminy Margonin Aliny Wróblewicz. Stosując się do ostrego reżimu sanitarnego tłumy mieszkańców pożegnały osobę, która na co dzień była bliska ich sercu.

zdjęcie: Wojewoda z roboczą wizytą w Margoninie

Po raz pierwszy od czasu objęcia stanowiska Wojewody Wielkopolskiego pod koniec stycznia tego roku, Michał Zieliński odwiedził Gminę Margonin. Wcześniej przebywał on w Margoninie wielokrotnie jeszcze jako Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wojewoda wraz z Burmistrzem Januszem Piechockim osobiście oglądali postęp prac przy budowie podstacji Pogotowia Ratunkowego jaka od najbliższego poniedziałku będzie funkcjonowała przy ulicy Polnej. Tempo prac jest imponujące, bo i sytuacja jest nadzwyczajna.

zdjęcie: Michał Cieślak, Łukasz Malczewski

W Kancelarii Premiera w Warszawie wiceburmistrz Łukasz Malczewski rozmawiał z ministrem Michałem Cieślakiem o projektowanych zmianach w finansowaniu samorządów, o skutkach jakie dla budżetów samorządów oznacza pandemia oraz o inwestycjach z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.

zdjęcie: Janusz Piechocki, Grzegorz Piechowiak, Łukasz Malczewski

W ubiegły piątek Gminę Margonin odwiedził Grzegorz Piechowiak Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

zdjęcie żałobne: Alina Wróblewicz

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informacje, że w sobotę zgasło życie naszej wspaniałej koleżanki, niezwykle pracowitej i oddanej sprawom ludzkim Radnej, wieloletniej pracownicy szkoły, która z pasją realizowała swoje powołanie, w tym trudnym czasie łączymy się w bólu z rodziną, bliskimi i przyjaciółmi.

Cześć Jej pamięci.